Légtisztító berendezés

  A HATÁSOS LÉGTISZTÍTÓ BERENDEZÉSEK      SZŰRŐRENDSZERE :


Az elektrosztatikus légtisztító berendezésekben egy előszűrőn, egy magasfeszültségű speciális alumínium filter felületén, és opcióként egy aktív szénszűrőn rakódik le a szennyeződések 99.9 %-a.
Ezek közül az elektrosztatikus alumínium szűrő végzi el a legkisebb részecskék ( pollen, füst, illat anyagok stb.) kiszűrését az pozitív töltésű részecskék és negatív töltésű szűrőfelület vonzásának eredményeképpen.



AZ EMBERI SZERVEZET 


Az ÉLETHEZ minden szervezetnek energiára van szüksége, ezért minden nap magunkhoz veszünk kb.1 kg élelmet, 3 kg folyadékot és percenként kb. 6 liter levegőt. A tiszta élelemre, folyadékra nagy figyelmet fordítunk de így van ez a levegővel is ?
A tiszta levegő vegyi, mágneses és elektromos energiát nyújt számunkra, az oxigén hatására ég el a táplálék, ezért a szervezet tökéletes működéséhez tehát létfontosságú a tiszta levegő. Amikor szennyeződés folytán csökkenni kezd a szervezetünkbe bekerülő oxigéntartalom, testünk azonnal egyértelmű jelekkel reagál a megváltozott körülményekre. Egyre nehezebb dolgozni, tanulni, olvasni és gondolkodni, közben nő az érzékenység, az álmatlanság és a rossz közérzet, csökken a teljesítmény. Az oxigéntartalom csökkenése egyik oka a test öregedésének is.
Megállapítható, hogy a legtöbb légúti megbetegedés is a légszennyezettségre vezethető vissza, és sajnos lakásaink légszennyezettsége olyan magas, hogy az meghaladja a szabad térben törvényesen megengedett értékeket.
Az utóbbi évtizedekben egyre kisebb légtérrel épülnek azok az épületek, ahol az emberek életük 90%-át leélik, részben energia-megtakarítás, részben a jobb minőségű építőanyagok miatt. Ezekben a helyiségekben egyre több lebegő por alakul ki, melyet porszívóval sem lehet eltávolítani, mert az csak a durva port tudja többé-kevésbé felszippantani, a finom por azonban tovább örvénylik a levegőben. Korábban a finom port természetes módon, az ablak- és ajtóréseken keresztül a szél kifújta a helyiségből, ami napjainkban már nem lehetséges. Pontosan ezt a finom, láthatatlan port lélegzi be állandóan az ember, mely minden lehetséges káros anyagot hordoz: pollent, atkaürüléket, penészgombát, füstöt, konyhai gőzöket és egyéb szagrészecskéket.
Éjszaka, amikor nincs légmozgás, a szenny-részecskéknek ez a gyűjteménye leülepszik, de a következő reggel a legkisebb légmozgás is újra felkorbácsolja. Ez a finom por és mindaz amit tartalmaz, halálos veszélyt jelent, mivel ez a finom por többnyire a tüdőbe kerül belégzés után. A tüdőbe bekerülő por 8 mikronnál kisebb és az emberi szem számára egyáltalán nem látható, mert jó szemmel is legfeljebb 70 mikronos méret ismerhető fel, ami körülbelül egy hajszál vastagságának felel meg. Az emberi légút igen bonyolult szűrőrendszer, és kitűnően alkalmas arra, hogy a belélegzett levegőből kiszűrje a szennyező részecskéket, de csak egy bizonyos mértékig.
A légcsövön keresztül a belélegzett levegő két szűkebb csőbe, a hörgőkbe kerül. Ezek száz és száz kis csövecskékbe, az apró hörgőkbe jutnak, melyek 300 millió tüdőhólyagocskában végződnek. Itt történik meg a vér és a belélegzett levegő között az oxigén és széndioxid cseréje.
A levegőben lebegő apró részecskék megtapadnak a tüdőben, gyulladásokat vagy váladékképződést okoznak. A részecskékhez tartoznak a virágporok, ipari porok, a dízelmotorokból származó korom és még sok más is. Ha azonban meggondoljuk, hogy az emberi tüdő felülete kb. 100 m 2, és az ember átlagosan 6000 liter károsító anyaggal dúsított levegőt lélegzik be naponta, akkor feltétlenül előfordul, hogy a tüdő a természetes tisztítási műveletet nem képes fenntartani, és egyszer vagy többször, előre nem látható ideig felmondja a szolgálatot.
Nagy valószínűséggel ez a mindenütt jelenlévő és helyiségeinkben örvénylő "szenny" felelős a különböző kórképekért és az allergiában és asztmában szenvedők egyre növekvő számáért. 

A KÖRNYEZET SZAGOK, ILLATOK 

Sok nedvesség-részecske is, pl. a konyhai gőz, a test kipárolgása és a cigarettafüst, mely a falon, a padlón és a berendezési tárgyakon mindenütt leülepszik, állandóan gondoskodik a káros és kellemetlen szagokról, és táptalaja sokféle penészgombának és baktériumnak. A nedvesség-részecskék mindaddig szagokat bocsátanak ki, amíg vagy fel nem oldódnak, vagy ki nem száradnak, mivel azonban naponta új részecskék érkeznek, ezeket a kellemetlen szagokat elég nehéz kiküszöbölni.

A POR 

A különleges részecske-mérő műszerekkel végzett levegőmérés azt mutatta, hogy olyan zárt helyiségek levegője, ahol emberek és állatok tartósan élnek, egyre növekvő portartalmat - különösen finom por tartalmat - mutat, és csak mechanikus légtisztítóval tisztítható meg.
Ha napsugár süt be a szobába, akkor ez a szórt fény az erős porkoncentráción láthatóvá válik, és mindenki csodálkozik azon, honnan jöhet ez a por. Honnan is jön hát ez a por?
Részben a szellőzésből, részint tőlünk, emberektől származik, mert amikor egy helyiségbe belépünk, rengeteg port hozunk magunkkal, ami a ruhánkra tapadt. A konyhai gőzök, a test kipárolgása, de az állatok is sok port hoznak létre és ez mind hozzájárul ahhoz, hogy a belső levegőszennyeződés állandóan növekedjen. Mivel a padló közelében legmagasabb a porkoncentráció, elképzelhető, hogy a kisgyerekek naponta milyen szennyeződés-terhelésnek vannak kitéve.
A különböző mérési sorozatok és mérések azt mutatták, hogy éppen a szennyezett helyiségekben az emberek kevésbé mélyen és kevesebbet lélegeznek, mint tiszta levegőben, emiatt csökken a teljesítményünk és fáradtnak érezzük magunkat. 

A FÜST 

Dohányosok és nem dohányzók között létező feszültségek okai is a levegő szennyezettségére vezethetők vissza, mivel a legtöbb olyan belső helyiség, amelyben az emberek leginkább tartózkodnak, egyáltalán nem, vagy csak ritkán szellőztetettek.
A szellőztetés télen fűtésszezonban, vagy nyáron klimatizált környezetben igen sok energiaveszteséget okoz ezért a légtisztítás sokkal gazdaságosabb. A füst nem csak egészségünkre káros. Kávézókban, bárokban, éttermekben kellemetlen mellékhatásként ruhánkba, hajunkba, bőrünkre rakódva sokáig érezhetjük hatását. A folyamatos légtisztítás ezért napjainkban igen fontossá vált, főleg ott, ahol a többen tartózkodnak. 

A TERMÉSZET 

Mindannyiunk számára ismeretes, hogy vihar után különösen tiszta a levegő, mert a légkörben található részecskéket a villám negatívan feltölti , így azok lecsapódnak a pozitív pólusra (a földre).
Mindeközben a negatív inok frissít a környezetet, szagtalanítják a levegőt. Hasonló elven működik a CLEAN-AIR légtisztító elektrosztatikus szűrőrendszere. Emiatt a szoba levegőjét megtisztítja az összes szennyeződéstől és nedves párarészecskétől úgy, hogy Ön saját szobáiban ugyanolyan tiszta levegőt lélegezhet be, mint a vihar után.
 
1999. évi XLII. törvény
a nemdohányzók védelméről és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól
" (4) A dohányzóhely ugyanabban a helyiségben nem jelölhető ki, kivéve, ha annak légtere a helyiség egyéb részétől elkülöníthető, vagy az elkülönítés megfelelő légtechnikai megoldás alkalmazásával megoldható. A dohányzásra kijelölt hely zárt légterű csak abban az esetben lehet, ha a megfelelő légcsere feltételei nyílászáró szerkezetekkel, vagy egyéb műszaki berendezés felszerelésével biztosítottak, és ott más, nemdohányzó személy bent tartózkodása - a munkaköri..."
  

Nincsenek megjegyzések :